5 نکته ای که متخصص قلب شما ممکن است فراموش کند به شما بگوید

اگر به متخصص قلب مراجعه می کنید ، یا هیپوکندری هستید یا ممکن است بیماری قلبی داشته باشید. شاید شما سابقه خانوادگی دارید. شاید شما اضافه وزن دارید ، سیگاری هستید ، از نوع A (دارای استرس) هستید و رژیم غذایی پرچربی دارید و سبک زندگی بی تحرکی دارید. خوب ، می دانید که متخصص قلب به شما می گوید اگر می خواهید زندگی کنید ، تغییرات زیادی باید انجام دهید.

اگر بیمار جدیدی برای متخصص قلب هستید ، آزمایشات زیادی انجام می شود. یک آزمایش خون کامل ، یک آزمایش استرس ، EKG ، و حتی آزمایش های بیشتر وجود خواهد داشت. پزشک شما می خواهد قبل از متخصص قلب در مشهد درمان از وضعیت شما مطمئن شود. هنگامی که آزمایشات انجام می شود و متخصص قلب برای بحث درباره پیش آگهی شما می نشیند ، ایده خوبی است که لیستی از سوالات را برای پزشک بنویسید. در اینجا لیستی از مواردی که باید از متخصص قلب بپرسید وجود دارد ، زیرا پزشک ممکن است فراموش کند که این موارد را به شما بگوید:

1. آیا من انسداد دارم و در صورت وجود ، چند درصد؟ اگر انسداد در عروق شما وجود داشته باشد ، قلب شما آنطور که باید جریان نمی یابد. قلب باید برای پمپاژ خون از طریق شریانهای مسدود شده تا حد زیادی کار کند. به این بیماری تصلب شرایین یا “سخت شدن عروق” می گویند. شما را در معرض خطر بالای فشار خون بالا (فشار خون بالا) و حمله قلبی قرار می دهد. اگر انسداد جزئی باشد ، ممکن است بتوانید آن را با افزایش چربی های خوب (غیر اشباع و چند غیر اشباع) و کاهش چربی های اشباع و ترانس از رژیم غذایی خود اصلاح کنید. با این حال ، اگر انسداد اصلی باشد ، جراحی لازم است ، یا آنژیوپلاستی (یک ابزار بادکنکی برای کشیدن شریان باد می شود) یا نصب یک شنت (در شریان باقی می ماند و آن را باز نگه می دارد).

2. بیماری قلبی من چگونه بر سایر مسائل مربوط به سلامتی (اگر شما به عنوان مثال دیابتی هستید) تأثیر می گذارد؟ آیا تداخل نامطلوبی بین داروهای من وجود دارد؟ گاهی اوقات ، پزشکان داروهایی را بر اساس شرایطی که برای آنها ملاقات می کنید تجویز می کنند. به خصوص اگر بیماری دیگری توسط پزشک دیگری تحت درمان است ، باید اطمینان حاصل کنید که متخصص قلب از همه داروهای شما ، نسخه یا بدون نسخه مطلع است.

3. آیا فعالیتهایی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنم؟ بیماری قلبی ممکن است تغییرات زیادی در رفتار معمول شما ایجاد کند. شما می دانید معمولاً چه می کنید ، اما پزشک نمی داند. از آنجا که شما فعالیتهای روزانه خود را بهترین می دانید ، فقط شما می دانید که از یک متخصص قلب در این زمینه چه بخواهید.

4. آیا غذاهای خاصی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنم؟ البته وجود دارند. اما شما می دانید چه غذاهایی را دوست دارید و این زمانی است که باید بدانید که آیا باید با غذای مورد علاقه خود خداحافظی کنید. همچنین ، متخصص قلب ممکن است بتواند توصیه هایی برای جایگزین های قابل مقایسه ارائه دهد.

5. از کجا می توان منبع معتبری برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت خود پیدا کرد؟ این قلب شماست … سلامتی شما. مسئولیت درک پیامدهای کامل شرایط خود را بر عهده بگیرید. متخصص قلب باید بتواند شما را برای اطلاعات عمیق در مورد وضعیت شما به منابع خوب راهنمایی کند. وقتی پزشک شما را به منبع خاصی راهنمایی می کند ، برای تحقیق وقت بگذارید. هنگامی که دفعه بعد به متخصص قلب مراجعه می کنید ، احتمالاً لیستی دیگر از آنچه از یک متخصص قلب بپرسید ، خواهید داشت.